Spice kaubanduskeskus investeerib 7 miljonit eurot uuendusprojekti
Kapiteli Rukki tee 5 logistikakeskus pälvis BREEAM In-Use rohesertifikaadi
Ilmus uurimisprojekti „Lõpetamata linn“ raamat
Kapitel on Eesti konkurentsivõimelisim väike- ja keskettevõte
Muutused Spice ostukompleksi juhtimises

Kapitel ja Merko sõlmisid 49 miljoni eurose lepingu Elemental Skanste büroohoonete ehituseks Riias

Kapitel ja Merko/Merks sõlmisid ligi 49 miljoni eurose lepingu Riia Skanste piirkonnas asuva Elemental Skanste büroohoonete ehituseks. Kaks omavahel ühendatud 10-korruselist hoonet valmivad 2023. aasta kevadel. Kapiteli koguinvesteering projekti arendusse on ligikaudu 60 miljonit eurot.

„Elemental Skanste näol on tegemist uue põlvkonna büroohoonetega Riias, mida iseloomustavad silmapaistev arhitektuur ning kaasaegsed tehnilised lahendused.  Energiasäästlikud hooned on projekteeritud vastavalt rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent kõrgele tasemele. Osa jahutus- ja küttevajadusest katame energiavaiadest saadava keskkonnasõbraliku energiaga. Elemental Skanste on ettevõtetele, kes väärtustavad oma töötajaid – büroopindadel on esmaklassiline sisekliima, korruste kõrgus on vähemalt kolm meetrit ning tõstetud põrandad tagavad paindlikkuse ruumiplaneeringu ja töökohtade asukoha muutmiseks,“ rääkis Kapiteli Elemental Skanstese arenduse projektijuht Margus Mändmets.

Kahes omavahel ühendatud hoones on kokku 33 500 m² brutopinda ja 21 000 m² A-klassi üüripinda. Lisaks esinduslikele büroopindadele tuleb büroohoonetesse konverentsikeskus, co-working ala, 400-kohaline jalgrattaparkla koos pesemis- ja riietusruumidega, spordisaal ning erinevad toitlustus- ja teeninduspinnad. Koos hoonetega valmib ligikaudu 500 parkimiskohta, sealhulgas 200 kohta hoonete all asuvatel parkimiskorrustel.

Elemental Skanste arendusprojekt (elemental.lv/) kerkib Riia uue äripiirkonna Skanste südamesse Arēna Rīga kõrvale ning Luminori Läti peakontori vastu. Uue büroohoone läheduses on kaks parki: taga Skanstes Park ning üle Skanstese tänava 2022. aastal valmivb Riia üks suurimatest, 3-hektariline uus avalik park erinevate sportimis- ja vaba aja veetmise võimalustega.  Projekti asukoht tagab otseühenduse kesklinnaga ning mugava ligipääsu erinevate transpordiliikidega. Tegemist on Skanste arendusprojekti esimese etapiga ning perspektiivis kavandab Kapitel siia veel vähemalt kolme büroohoonet ja parkimismaja.

„Ehitussektori globaalsed trendid on jõudmas Lätti ning meil on au osaleda Elemental Skanste projekti valmimises. Rajame kaasaegse büroohoone, mis ühendab kõrged kvaliteedistandardid ja suurepärased jätkusuutlikkuse näitajad, luues tulevastele töötajatele edumeelse töökeskkonna,“ ütles SIA Merks juhatuse liige ja ehitusdirektor Andris Bišmeistars. „Merksi eesmärk on rajada kasvukeskkondi ning see projekt on ilmekas näide!“

Fotod:  https://we.tl/t-16HGxKnOl6

Kapitel on Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid, kes arendab, omab ja juhib kaubanduskeskusi, hotelle ja büroohooneid. Grupi kinnisvaraportfellis on üle 244 000 m² üüritavat pinda. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P.Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte 50% osalust Nordassets OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel.