Spice kaubanduskeskus investeerib 7 miljonit eurot uuendusprojekti
Kapiteli Rukki tee 5 logistikakeskus pälvis BREEAM In-Use rohesertifikaadi
Ilmus uurimisprojekti „Lõpetamata linn“ raamat
Kapitel on Eesti konkurentsivõimelisim väike- ja keskettevõte
Muutused Spice ostukompleksi juhtimises

Kapitel ostis Riia südalinnas asuva väärika ajalooga Benjamini Maja

Kinnisvaraettevõte Kapitel ostis Riia südalinnas Krišjana Barona tn 12 asuva Benjamini Maja. 1876. aastal ehitatud renessanslikus stiilis hoone on Läti riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis. Kapitel töötab väärika hoone jaoks välja arenduskontseptsiooni.  Kapitel kontserni äriühing SIA Benjaminu Nams ostis ...

Kinnisvaraettevõte Kapitel ostis Riia südalinnas Krišjana Barona tn 12 asuva Benjamini Maja. 1876. aastal ehitatud renessanslikus stiilis hoone on Läti riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis. Kapitel töötab väärika hoone jaoks välja arenduskontseptsiooni.

 Kapitel kontserni äriühing SIA Benjaminu Nams ostis legendaarse Benjamini Maja SIA Europa Groupilt enampakkumise raames. „Kapitelil on au olla väärika Benjamini Maja uus omanik. Meil on kogemus ajaloolist väärtust omavate hoonete taastamisel ning meie eesmärk on välja töötada sobiv kontseptsioon Benjamini Maja taasavamiseks ja selle ajaloolise väärtuse hoidmiseks,“ ütles Kapiteli juhatuse liige Rait Pallo.

Benjamini Maja on Itaalia renessanssarhitektuuri musternäidis Riias – hoone kuju meenutab Itaalia palazzot ning selle omanikud olid jõukad ja mõjukad kunsti armastavad inimesed. Hoone ehitati 1876. aastal kaupmeeste Pfabside tellimusel ning selle arhitektiks olid Willhelm Beckmann ja Hermann Ende Berliinist. Hoone fassaadi kaunistavad skulptuurid ja reljeefid. 1928. aastal müüdi hoone Benjamini perekonnale, tollase Läti mõjukaimatele inimestele ja meediaimpeeriumi omanikele. Hoone muutus veelgi kaunimaks ja seal teostati ümberehitustöid kuni 1930. aastani arhitekt E. Laube eestvedamisel. 1990ndatel pärisid hoone Benjamini perekonna järeltulijad, 2006. aastal hoone restaureeriti ning seal avati hotell 4-tärni hotell Europa Royale Riga, mis tegutses 2019. aastani.

 Kapitel (www.kapitel.ee) on Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid, kes arendab ja juhib kaubanduskeskusi, hotelle ja büroohooneid. Grupi kinnisvaraportfellis on üle 244 000 m² üüritavat pinda. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P.Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte osalust Nordassets OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel.