Spice kaubanduskeskus investeerib 7 miljonit eurot uuendusprojekti
Kapiteli Rukki tee 5 logistikakeskus pälvis BREEAM In-Use rohesertifikaadi
Ilmus uurimisprojekti „Lõpetamata linn“ raamat
Kapitel on Eesti konkurentsivõimelisim väike- ja keskettevõte
Muutused Spice ostukompleksi juhtimises

Täiendasime hoonestamata kinnistute portfelli

Tänavu logistika- ja tööstuskinnisvara ärisse laienenud Kapitel soetas Laagri alevikus endises Gate Tallinn arenduspiirkonnas neli kinnistut pindalaga kokku 60 000 ruutmeetrit. Omandatud kinnistutele on võimalik arendada ligikaudu 26 000 m2 brutopinna ja kuni 18 meetri kõrguseid lao- ja tööstushooneid.

„Logistika- ja tööstuskinnisvara valdkond on jõuliselt kasvamas ning näeme suurt potentsiaali rakendada oma pikaajalisi ärikinnisvara arendamise ja juhtimise kogemusi ka selles sektoris. Eduka arendusprojekti aluseks on hea asukoht, millest tulenevalt omandasime neli kinnistut endisesse Gate Tallinn arenduspiirkonda Laagris, kuhu oleme valmis arendama klientidele sobivad logistikakeskused või tööstushooned,“ ütles Kapiteli juhatuse liige Rait Pallo.

Kapiteli portfelli kuuluvad logistikakeskused Rae vallas aadressil Rukki tee 1 ja Rukki tee 5. Ligikaudu 59 000 m² üüripinnaga keskuste ankurüürnik on Smarten Logistics. Ettevõtte kinnistuportfelli kuulub nüüdsest viis logistika- ja tööstuskinnisvara arendamiseks sobilikku detailplaneeringuga kinnistut: Rae vallas Tallinna ringteel aadressil Pähklimäe tee 13 ning Laagri alevikus aadressil Saue tee 15, Saue tee 17, Saue tee 19 ja Kaupmehe tn 10.

Kapitel (www.kapitel.ee) on Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid, mis arendab ja juhib kaubanduskeskusi, hotelle ja büroohooneid. Grupi kinnisvaraportfellis on üle 244 000 m² üüritavat pinda. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P. Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte osalust Nordassets OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel.