Spice kaubanduskeskus investeerib 7 miljonit eurot uuendusprojekti
Kapiteli Rukki tee 5 logistikakeskus pälvis BREEAM In-Use rohesertifikaadi
Ilmus uurimisprojekti „Lõpetamata linn“ raamat
Kapitel on Eesti konkurentsivõimelisim väike- ja keskettevõte
Muutused Spice ostukompleksi juhtimises

Kapitel teostab vaivundamendi kandevõime testimist Elemental Skanste krundil

Kapitel on alustanud ettevalmistustöödega Elemental Skanste krundil – vaiade kandevõime testid viiakse lõpule käesoleva aasta aprillis. Elemental Skanste ärikompleksi esimeses etapis ehitatakse kaks 10-korruselist büroohoonet: lõuna- ja põhjahoone, kus on üle 20 000 m2 üüritavat büroopinda. Projekti projekteerimisprotsessile on antud BREEAMi keskkonnasäästlikkuse sertifikaat tasemel „Excellent“.

Kapiteli arendusmeeskond viib läbi täiendavaid uuringuid, et täpsustada vaiade kandevõime ja pinnasetingimused krundil, kuhu on kavas ehitada Elemental Skanste büroohooned. Vaiade kandevõime testide eesmärk on teha kindlaks nende kandevõimeomadused ja pinnase vastav käitumine nii tihenemise kui ka kriitilise koormuse seisukohast ning hinnata vaivundamenti lahendust tervikuna. Töid teostab ehitusettevõte AS BMGS ja need on plaanis lõpule viia käesoleva aasta aprillis.

Elemental Skanste ärikompleksi (www.elemental.lv) esimeses etapis valmivad 10-korruselised lõuna- ja põhjahoone, kus on 20 500 m2 üüritavat büroopinda ja parkimiskohad. Standardkorrustel on 1100 m2 üüritavat büroopinda ja korrused on 3 meetri kõrgused. Mõlemad hooned mahutavad ligikaudu 700–800 töökohta. Järgmistes etappides kavatsetakse ehitada veel kolm büroohoonet, kus on kokku umbes 20 900 m2 renditavat büroopinda, ning mitmekorruseline parkimismaja ärikompleksi keskele.