Liivalaia kvartal

Kogupind
77 000 m²
Üüripind
36 000 m²

Tallinna kesklinna Liivalaia ja Juhkentali tänava ristmikule kerkivasse kvartalisse tuleb kokku 77 000 m² brutopinda ja 36 000 m² esinduslikku üüripinda. Kvartal koosneb kokku kolmest hoonest ja neid ühendavast parkimismajast. 9-korruseline hoone 3000 m² üürikorteritega valmib 2024. aasta jaanuaris, 15-korruseline ärihoone üüripinnaga 9000 m² 2024. aasta mais ning 28-korruseline ärihoone üüripinnaga 19 000 m² 2024. aasta augustis. Kapiteli koguinvesteering kvartali arendusse on ligikaudu 100 miljonit eurot. 

Rajame Eesti kvaliteetseima töökeskkonna, mis on eriti oluline muutunud tervisenõuete kontekstis. Büroopindadel on esmaklassiline sisekliima, korruste puhaskõrgus on vähemalt kolm meetrit ning üüripindadel on tõstetud põrandad, mis tagavad paindlikkuse ruumiplaneeringu ja töökohtade asukoha muutmiseks. Lisaks esinduslikele A-klassi büroopindadele ja üürikorteritele tuleb kvartalisse 5000 m² erinevaid toitlustus- ja teeninduspindu, sealhulgas lõunasöögikoht, kohvik, restoran, kvartalis asuvate ettevõtete töötajatele 25-meetrine ujula, spordiklubi ja mini-spaa, ilu- ja terviseteenused, erinevad ruumid konverentsideks, koosolekuteks ja sündmusteks. 

Kvartali kahekorruselisse maa-alusesse parklasse ja maapealsesse parkimismajja tuleb kokku 470 parkimiskohta ja autopesula. Lisaks rajame siia Eesti suurim jalgrataste siseparkla ja pesula ning riietus- ja duširuumid. Oleme soetanud kaks hoonestamata kinnistut oma projekti kõrvale, kuhu saame rajada täiendavaid parkimiskohti kvartalisse kolivate ettevõtete töötajatele ja külalistele. Lisaks plaanime rajada lastehoiu, et lihtsustada kvartalis töötavate inimeste igapäevast logistikat. 

Liivalaia kvartal on väärikas täiendus Tallinna linnapilti. Liginullenergiahooned on projekteeritud rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent kõrgele tasemele vastavalt. Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11, kes võitsid rahvusvahelise kutsutud osalejatega võistluse. Hoonete ette rajame esindusliku väljaku ning ehitame välja kaks uut juurdepääsuteed Imanta ja Võlvi tänavale, haljasala ning avaliku pargi Veski tänava äärde, kust kulgeb läbi endist Härjapea jõge tähistav kergliiklustee. 

Aadress

Liivalaia tn 34 ja 36, Tallinn

Korruseid

28+15+9 korrust

Kogupind

77 000 m²

Üüripind

36 000 m²

Valmimisaasta

2024

Arhitektid

Arhitekt: Martin Aunin
Sisearhitektuur: Arhitekt 11

Kontakt

Allan Remmelkoor
+ 372 505 7190
allan.remmelkoor@kapitel.ee