Spice kaubanduskeskus investeerib 7 miljonit eurot uuendusprojekti
Kapiteli Rukki tee 5 logistikakeskus pälvis BREEAM In-Use rohesertifikaadi
Ilmus uurimisprojekti „Lõpetamata linn“ raamat
Kapitel on Eesti konkurentsivõimelisim väike- ja keskettevõte
Muutused Spice ostukompleksi juhtimises

Tallink City Hotel läbis ligi 10 miljoni eurose uuenduskuuri

“On väga hea meel, et meil õnnestus pandeemiaaega tõhusalt kasutades suur renoveerimistöö ette võtta ning sellega ka nii suurepärase tulemuseni jõuda – tänu kogu meeskonna pühendumusele ja pingutusele. Naljaga pooleks saab lisada, et eriti tore on seejuures, et remont õnnestus läbi viia kaotamata ühtki klienti, neid ju lihtsalt polnud. Hotelli kontseptsioon ja täiesti uus teenuste lahendus on loodud meie hotellitiimis ning keskendub Tallinki tugevustele, tuues nii maalt kui merelt tuntud ja armastatud tegevusalad ja kaubamärgid nüüd kokku Tallinna südalinna. Külastajad on lisaks hotellile oodatud nii City Grill House restorani kui lõõgastusalale ning tutvuma Tallinki e-poe näidisväljapanekuga,“ ütles Tallink Hotelsi juhatuse liige Ave Svarts.

„Kunagine legendaarne Teenindusmaja, praegune Tallink City Hotel on kindlasti hetkel Eesti hotellimaastiku teerajaja. Uus hotell tabab ära mingid uued nüansid, mida külaline vajab, saades rohkem kliendi unistuste nägu. Uus nüanss on näiteks väga avar lobby ehk elutuba, kus veedad aega erinevate meeleolude keskel – baari alal pika laua taga sotsialiseerudes, kamina nurgas “kätt hoides” või siis raamatukogu vaiksesse nurka eraldudes. Või hoopis ZOOMi keskkonnas suheldes oma väikeses klaastoakeses. Kõike seda me vajame ja siin on see kõik ka olemas. Välja mõtlemisele ja valmis ehitamisele kulus aasta, suure hotelli puhul kõlab see kui maraton sprinteri tempos. Ehitusfirmaga oli hea klapp, asjad laabusid,“ ütles arhitekt Meelis Press.

„Võtsime eelmisel suvel kinnisvara omanikena üsna märkimisväärse riski ja otsustasime koostöös  Infortari ning Tallinkiga hotelli täielikult renoveerida. Hetkeseisuga tundub, et meil õnnestus turismisektori kriis enda kasuks pöörata. Kõigi osapoolte ühise pingutuse tulemus on nauditav nii meile, hotelli operaatorile kui loodetavasti ka klientidele,“ ütles Kapiteli ja Vara HTG juhatuse liige Rait Pallo.

Laikmaa tänaval asuv 1974. aastast pärinev teenindusmaja ehitati hotelliks 2004. aastal. Tallink City Hoteli renoveerimine algas 2020. aasta septembris ning see avab külastajatele uksed tänavu juuni lõpus. Hotelli kümnel korrusel on renoveerimise järgselt 324 eri kategooria tuba: klassikalised kaheinimesetoad, ruumikad peretoad, elegantsed de lux toad ja esinduslikud sviidid. Kõik toad on sisustatud linnasüdames asuvale hotellile kohaselt modernses stiilis ning hotelli sisekujundus tervikuna lähtub esmapilgul ehk vastandlikestki märksõnadest – linnasüda ja looduslähedus, tehniline areng ja naturaalsus, kiirus ja rahulikult kulgev aeg. Põhjalikult uuendatud 228-kohaline restoran kõrgub nüüd läbi kahe korruse ja pakub paindlikke võimalusi erinevate ürituste korraldamiseks. Sündmuste, nõupidamiste ja konverentside jaoks on uuendatud 10. korruse sündmusala.

Kapitel on Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid, kes arendab ja juhib kaubanduskeskusi, hotelle ja büroohooneid. Grupi kinnisvaraportfellis on üle 244 000 m² üüritavat pinda. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P.Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte osalust Nordassets OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel.

 OÜ TLG Hotell on AS Tallink Grupp tütarettevõte. Tallink Hotels kaubamärki kannab 4 hotelli: Tallink City, Tallink Spa & Conference ning Tallink Express hotell asuvad Tallinna kesklinnas ning Tallink Hotel Riga Riias raudteejaama ning Riia vanalinna vahetus läheduses.

 Infortar on Eesti üks suurimaid investeerimisettevõtteid, mille peamised tegevusvaldkonnad on laevandus, energeetika, transport, kinnisvara, hotellindus, ehitus ja ehitusmaterjalid, trükitööstus, jaekaubandus ning finants-, tervise- ja heaolu-teenused. Lisaks 39% osalusele AS-is Tallink Grupp kuulub Infortari investeeringute portfelli AS Eesti Gaas, ligikaudu 70 000 m² erinevaid hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses. 

AS Tallink Grupp on juhtivaid reisija- ja kaubaveoteenuse pakkujaid Läänemere põhjaregioonis. Ettevõttele kuulub 15 laeva ning firma sõidab Tallinki ja Silja Line’i kaubamärkide all mitmetel erinevatel laevaliinidel. Tallink Grupi aktsiad on noteeritud Tallinna börsil ning Nasdaq Helsingi börsil.